Aktuálně

8. 7. 2021 - Očkování o prázdninách

V polovině července bude v Pardubickém kraji docházet k postupnému utlumování provozu našich krajských očkovacích center.  Státní strategie nám předepisuje zajistit aplikaci 1290 dávek denně. Přesto jsme na základě aktualizované krajské strategie očkování připraveni očkovat 2 000 aplikací za den včetně zhruba 500 dávek aplikovaných v ordinacích všeobecných praktických lékařů.

Počet očkovaných je závislý jak na počtu vakcín, které do Pardubického kraje přijdou, tak na zájmu o očkování. V červenci obdržíme polovinu očkovacích dávek než v předchozím měsíci a zájem veřejnosti o očkování je rovněž menší. Přisuzujeme to prázdninám a tedy trávení dovolené potenciálních zájemců o očkování.

V našem kraji bude probíhat očkování prvních i druhých dávek ve všech pěti nemocnicích Pardubického kraje, dále pak v Rehabilitačním ústavu v Brandýse nad Orlicí, v Odborném léčebném ústavu v Jevíčku, v LDN Rybitví, v Hlinsku, na poliklinice KOLF v Pardubicích a u MUDr. Svobody v Seči. Všechna další očkovací místa budou uzavřena pro první dávky a bude zde docházet pouze k očkování druhých dávek. Až na očkovací místa provozovaná soukromými společnostmi budou všechna ostatní připravena na okamžité otevření do 72 hodin v případě potřeby.

Do sálu Jana Kašpara mohou přijít občané, kteří byli očkováni vakcínou od Astra Zeneca u svého praktického lékaře a ten již druhou dávkou neočkuje, protože buď již ukončil očkování, nebo má dovolenou. Druhou dávku jim zabezpečíme zde. Zároveň jak v sále Jana Kašpara, tak i v našich čtyřech nemocnicích, očkujeme děti od 12 do 15 let. Děti budou od příštího týdne očkovány pouze v nemocnicích a v sále Jana Kašpara, neboť je nutností přítomnost pediatra. Očkované děti musí být přihlášeny přes virtuální očkovací místo a k očkování se dostaví za přítomnosti jednoho z rodičů.

Pro počáteční velký zájem o očkování dětí jsme v sále Jana Kašpara v Pardubicích otevřeli volná místa i na čtvrtek a pátek tohoto týdne a od příštího týdne zde budeme děti očkovat každý čtvrtek, v Chrudimské a Orlickoústecké nemocnici každé pondělí, ve Svitavské nemocnici vždy v pondělí a ve středu, a v Litomyšli vždy v pondělky a úterky. V případě přihlášení většího množství dětí jsme schopni přidat další dny pro očkování.

V sále Jana Kašpara probíhá i nadále očkování samoplátců.

 

Děkuji všem pracovníkům v očkovacích místech za jejich práci i v letním období a v období dovolených a všem přeji pěkné léto.

Michaela Matoušková, náměstkyně hejtmana PK pro zdravotnictví

 

8. 6. 2021 - Informace o Pardubickém podnikatelském inkubátoru

Přinášíme  informace o školeních a celkově o nabízené pomoci ze strany Pardubického podnikatelského inkubátoru. Pomoc ocení především podnikatelé v jakémkoli stádiu rozvoje, ale i ti, co podnikání teprve plánují. Nabízené aktivity ve zpravodaji jsou financovány z valné části Pardubickým krajem a městem Pardubice.

Odkaz na newsletter: https://mailchi.mp/473b28a4ae5...

 

Více informací o činnosti P-PINK na webu p-pink.cz a FB P-PINK

17. 3. 2021 - Uzavírka silnice Morašice - Litomyšl

Od 6. dubna 2021 bude uzavřena z důvodu opravy mostu ve Višňárech silnice mezi Morašicemi a Litomyšlí. Objízdné trasy jsou vyznačeny v příloze. Uzavírka by měla trvat do 31. července 2021

objízdné trasy

17. 3. 2021 - Změna jízdního řádu

Vzhledem k uzavírce silnice Morašice Litomyšl dochází ke změně autobusového jízdního řádu, který je v příloze

jízdní řád